הביקוש לברזל ופלדה

מוצרי ברזל הם שמאפשרים בניה, ייצור והתפתחות בארץ ובעולם בכלל. אנחנו זקוקים להם כמעט בכל פרוייקט משמעותי. רק דמיינו כמה ברזל נחוץ כדי לבנות בניין חדש, על כל התשתיות הנלוות לו, או לייצור של מטוסים ומכוניות. ומתוך כך תוכלו לקבל תחושה של הצורך העצום בברזל בכל מדינה שגדלה ומתפתחת או שעוברת תהליך עיור, כפי שקורה כרגע ברוב מדינות העולם. בתור דוגמא בארצנו שלנו, אפשר לקחת כדוגמא את בניית הרכבת הקלה בגוש דן, שמתנהלת בימים אלה ממש.

תחום נוסף שדורש כמויות עצומות של ברזל ברמה העולמית, הוא הפקת נפט וחיפוש אחר מקורות נפט חדשים. העולם נמצא בחיפוש תמידי אחר מקורות חדשים לנפט, מה שדורש ייצור מאסיבי של אסדות קידוח ושל אלפי קילומטרים של צינורות ברזל ופלדה להובלת כל הזהב השחור הזה.

מפעל ברזל
מפעל ברזל
מפעל ברזל
מפעל ברזל

 

השפעות עולמיות על ענף הברזל בארץ

כל מי שמעוניין להיכנס לתחום הברזל בארץ צריך לקחת בחשבון שאי אפשר ליצור הפרדה מוחלטת בין הענף בארץ לבין מצבו בעולם. זהו חומר גלם אשר מיוצר ונצרך בכמויות גבוהות במקומות רבים ומסיבות שונות.

הברזל הטורקי

בתקופה האחרונה ניתן לראות היחלשות משמעותית של ענף הברזל הישראלי וירידה במחירי המכירה הסיטונאית, וזאת למרות שהביקוש בארץ נשאר יציב למדי באותה תקופת זמן. הסיבה להיחלשות זו היא ככל הנראה הירידה החדה בעלויות הייבוא של ברזל ומוצריו מטורקיה.

מקורה של מגמה זו ככל הנראה במשבר המאקרוכלכלי שתקף את טורקיה ב-2018 ופגע בביקוש המקומי לברזל. מתוך כך, היצרנים הטורקים פונים יותר ויותר לייצוא. המחירים נוטים להיות משתלמים כל כך, שהוא משתלם לצרכן הישראלי אפילו אחרי מכס ועלויות יבוא. כך הפכה ישראל ליעד העיקרי לייצוא של ברזל טורקי.

הצריכה הסינית

מן העבר השני, בסין צפוי הביקוש לברזל לרדת. בתור הצרכנית הגדולה ביותר של פלדה בעולם, תנודות הצריכה בסין משפיעות רבות על ענף הברזל בעולם בכלל, ובישראל בפרט. יש לצפות שמגמה זו תביא לירידה במחירי הברזל העולמיים.

לסיכום

ענף הברזל הוא תחום בעל ביקוש עולמי גדול. ככזה, הוא מושפע מתנודותיהן של המדינות השונות ברחבי העולם, הן מבחינת שינויים בייצור והן מבחינת הביקוש השונה בתקופות שונות. על מנת להבין את מצבו של ענף הברזל בארץ, חשוב לקחת בחשבון את מצבו של הענף בעולם ככלל ולראות הקשרים השונים בין המדינות.