ברזל הוא ייסוד כימי מתכתי שמגיע מתוך כדור הארץ. חומר זה נחשב נפוץ משום שהוא נמצא בתפוצה רחבה על פני כדור הארץ. המתכות הנדרשות עבור בני האדם מופקות בדרך כלל תוך עירוב של חומרים כמו חמצן ביחס שונה. לעיתים נעשה שימוש בזרחן, צורן, גופרית ומנגןמה שיוצר את הפלדה שאנו מכירים וצורכים. ברזל טהור אפשר למצוא במטאוריטים שנוחתים מידי פעם על כדור הארץ. החומר הטבעי והשכיח נמצא גם בגופם של בני אדם ושל בעלי חיים, ותפקידו לאפשר נשיאת חמצן באמצעות תאי דם אדומים ולשמור על חמצן בתוך רקמות של תאים.

אומנות מברזל
ברזל באומנות
ברזל בענף הבנייה

ברזל ושימושים יום יומיים

הברזל שאנו מכירים נוצר מסגסוגת מתכות שמשמשות את בני האדם כבר מיליוני שנים! הסגסוגות מיועדות למגוון מטרותגם בשל החוזק שלהן וגם בשל הזמינות והמחיר הנמוך של המתכת הנפוצה. המתכות החיוניות מיוצרת במגוון שיטות ובהתאמה לשימושים של בני האדם בחיי היום יום ובתעשייה. לעיתים החומר ייווצר כיציקה או כחומר גולמי שנחשב פופולארי בתעשייה. בנוסף לכך, יש את מי שזקוק לברזל חשיל שנחשב מעולה לריקוע ועיבוד (חומר כזה מיועד לאומנים ונפחים).

כמה דוגמאות לשימוש בברזל בחיי היום יום:

ייצור מכוניותכיום, כמעט כול כלי הרכב הקיימים מיוצרים מפלדה בשילוב עם שאר חומרים כמו פח, פלסטיק, גומי, בד וכולי. המתכת הקשיחה שממנה מיוצרות מכוניות נחשבת עמידה ביותר ומשמשת בין היתר לייצור אוניות ושאר כלי תחבורה.

יציקות בטוןברזל משמש אותנו לבניית מבנים פרטיים או ציבוריים. יציקות הבטון שנוצקות על מנת לבנות בית/ דירה או כול מבנה אחרמיוצרות מבטון מזוין ורשתות פלדה שמהוות בסיס של כול מבנה.

שדות מגנטיםברזל הוא מרכיב משמעותי ביצירת שדות מגנטים. שדות מגנטיים מאפשרים ליצור התקנים חשמליים, מנועים, שנאים וכולי.

ריהוט ומוצרים לבית ולחצרגם בבית ובחצר נמצא את הברזל, החל משערי כניסה אוטומטיים ושערי חנייה חזקים, עד מעקות, מרפסות ושאר חפצים.

פריטי ואומנותיש לא מעט אמנים שמשתמשים בחומר מתכתי גמיש ליצירת פסלים, אלמנטים סביבתיים ודקורטיביים, תמונות ומסגרות.

לסיכום, ברזל הוא חומר חיוני שמשמש אותנו בחיי היום יום. אם אתם מחפשים חומר חזק מוצק יציב שמחזיק מעמד לזמן רב: מומלץ להתאים את הסגסוגת הנכונה באמצעות המקצוענים ובכך להנות מחפצים ואלמנטים שמחזיקים מעמד לאורך שנים.